• اخبار

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی اهر در سال 98

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی اهر در سال 98
اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی اهر با سه موضوع: تبیین شعار سال (‌سال رونق تولید ) – هماهنگی برنامه های روز شهرستان و کمک به سیل زدگان کشور در تاریخ 21 فروردین همزمان با روز ولادت قمر منیر بنی هاشم ابالفضل العباس روز جانباز راس ساعت 11/30 صبح در محل دفتر امام جمعه اهر با حضور اعضای شورای فرهنگ عمومی تشکیل شد

 

 

 

 

 

   اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی اهر با سه  موضوع:  تبیین  شعار سال (‌سال رونق تولید ) هماهنگی برنامه های روز شهرستان و کمک به سیل زدگان کشور در تاریخ 21 فروردین همزمان با روز ولادت قمر منیر بنی هاشم ابالفضل العباس روز جانباز راس ساعت 11/30 صبح  در محل دفتر امام جمعه اهر با حضور اعضای شورای فرهنگ عمومی تشکیل شد. در ابتدای جلسه  پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید ،ممی پور سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورا ضمن تبریک سال جدید و اعیاد شعبانیه و خیر مقدم به حضار ، گزارشی از مصوبات جلسه قبل ارائه داده و خواستار ارسال پیشنهادات اعضا در خصوص شعار سال به دبیر خانه شورا شد و در ادامه مختصری در مورد هفته هنر انقلاب ( سالروز شهادت سید اهل قلم شهید آوینی ) پرداخته و هنر انقلاب را هنر متعهد و هنری دانست که به سوی کمال رهنمون میشود و از فساد بازمیدارد و اشاره کرد که در جهت ترویج هنر انقلاب تمام تلاش خود را خواهیم نمود در پایان به قرائت دستور جلسه پرداخت .   

   سپس آیت الله حاجی زاده امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اهر ایراد سخنرانی نمودند ایشان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با اشاره به ولادت امام سجاد ، نقش دعا و توجه به دعا مخصوصا در بین قشر جوان را بسیار مهم دانست و بحث رجب شناسی و شعبان شناسی و رمضان شناسی را از مسایل مهم شیعه دانسته و این بحثها را از کارهای اساسی برای جلوگیری از تهاجم فرهنگی تلقی نمودند . ایشان با اشاره به شعار سال قصد دشمن را زمینگیر کردن جمهوری اسلامی در زمینه اقتصادی دانست و عنایات بیشتر مقام معظم رهبری به مسایل اقتصادی در شعار سال حساسیت پرداختن به مسایل اقتصادی را ایجاب میکند شعار سال باید در طول سال و نه فقط مختص آن سال باشد بلکه باید در طول سالیان مورد توجه باشد .رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اهر با اشاره به سهمیه بندی شعار سال گفت که باید شعار سال بصورت شهری و استانی سهمیه بندی گردد تا مشخص گردد که بصورت منطقه در حصوص عملی کردن شعار سال چه کارها میتوان انجام داد .

 امام جمعه شهرستان اهر در ادامه سخنان خود به موضوع روز شهرستان پرداختند و ضمن تاکید بر تشکیل  جلسه و کارگروه ویژه برای برگزاری بهتر روز شهرستان گفتند که در دو دوره برگزاری این برنامه دو کتاب چاپ شده کتابهای زندگی آیت الله نجفی اهری و کتاب شیخ احمد آقا اهری و در دور سوم که امسال قرار است برگزار گردد کتاب زندگینامه اولین امام جمعه شهرستان آیت الله آل محمد چاپ خواهد شد کتاب مذکور در نه جلد توسط فرزند آن مرحوم تالیف خواهد شد که چهار مجلد ان قرار است برای روز همایش آماده گردد .

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اهر در بخش پایانی سخنان خود ضمن تسلیت جانباختن تعدادی از هموطنانمان در حادثه سیل ، عزم مردم را در خصوص کمک به آسیب دیدگان در عین تورم و کمبودها بسیار ستودنی و مثال زدنی دانستند و با اشاره به کمکهای مردم نوع دوست شهرمان ، از اعلام امادگی موکب اربعین شهرستان اهر برای مستقر شدن در مناطق سیل زده خبر دادند و نقش شورای فرهنگ عمومی را در خصوص اطلاع رسانی و فرهنگ سازی  برای کمکهای بیشتر مهم دانستند .

   سخنران دیگر حجه الاسلام آل محمد فرزند اولین امام جمعه فقید شهرستان بودند که شرح مختصری در مورد چاپ کتاب اسوه شجاعت که در مورد زندگینامه آیت الله آل محمد مبارز نستوه دادند . ایشان اعلام کردند که سعی خواهد شد چهار مجلد این کتاب برای روز بزرگداشت شهرستان آماده گردد جلد اول چاپ شده جلدهای دوم و سوم زیر چاپ است و جلد چهارم هم آماده چاپ می باشد . ایشان خاطر نشان کردند که که کتاب اسوه شجاعت در نه جلد تالیف خواهد شد .

در ادامه سرهنگ سیفی جانشین سپاه ناحیه اهر ضمن تبریک اعیاد شعبانبه از اعلام آمادگی برای برگزاری روز شهرستان خبر داده و خواستار کمک دیگر نهادها برای برگزاری هر چه بهتر این برنامه شدند ایشان ضمن انتقاد از بعضی دستگاهها در مورد عدم پرداخت بدهی های سالهای قبل و با توجه به مشکلات اقتصادی موجود از دیگر دستگاهها و نهادها خواستند همکاریهای لازم را داشته باشند .

 خانم عباسی عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان دیگر سخنران جلسه ضمن اشاره به شعار سال بصورت عملی ، بحث تولید را مبحث عملی دانسته و  اشاره کردند که باید بسیجی وار وارد عمل شد باید هماهنگی های لازم در تمام ارگانها صورت پذیرد خودکفایی و استفاده از تولیدات داخلی لحاظ گردد اگر کیفیتها بالا برده شود استقبال مردم هم بیشتر خواهد بود باید از موجودیهای خودمان نهایت استفاده را بکنیم با اصناف هماهنگی های لازم انجام یابد تا در حد توان نظارت کافی را در خصوص کیفیت داشته باشند .

سخنران پایانی جلسه آقای شعبانی رییس اداره اطلاعات شهرستان ضمن اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که " علیرغم ناگواریها ، امسال شاهد گشایشها خواهیم بود " به وحدت و اتحاد بیشتر و انجام وظایف بهتر اشاره نمودند و از اعضای شورای فرهنگ عمومی خواستند برای جلسه بعد در خصوص تحقق و عملی نمودن شعار سال (‌رونق تولید )  برنامه های خود را ارائه نمایند و خواستار اجرا و پیگیری جدی در راستای عملی کردن شعار سال شدند .

ایشان در ادامه خواستار فرهنگ سازی برای ترغیب و تشویق مردم  در مورد کمک ویژه به سیل زدگان و خسارت دیدگان برای جبران بخشی از خسارتها شدند .

 

پس از بحث و برررسی تصمیماتی به شرح زیر اتخاذ شد :

1ـ کلیه اعضا پیشنهاد خود را در خصوص عملی نمودن شعار سال  به دبیرخانه شورا ارائه نمایند .

2ـ جلسه ویژه برای تشکیل کارگروه همایش روز شهرستان تشکیل گردد .

3ـ سپاه ناحیه اهر و فرمانداری اهر هماهنگی های لازم را در خصوص اجرای بهتر روز شهرستان انجام دهند .


 


 


 


 
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۰۵
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98