• اخبار

با همکاری شورای فرهنگ عمومی، پدافند غیرعامل را در جامعه ترویج و نهادینه کنیم.

با همکاری شورای فرهنگ عمومی، پدافند غیرعامل را در جامعه ترویج و نهادینه کنیم.
زاهد محمودی فرماندار شهرستان اهر که در جلسه مشترک شورای فرهنگ عمومی و پدافند غیر عامل سخن می گفت با ذکر این مطلب افزود : آمادگی در مقابل هرگونه تهدیدات غیر نظامی و حفظ سرمایه های ملی ،استحکام بخشی و صیانت از زیر ساخت های کشور و افزایش بازدارندگی مهمترین اهداف پدافند غیرعامل است که جزو مصادیق فرهنگ عمومی است و ضروری است که پدافند غیرعامل را به عنوان فرهنگ عمومی در جامعه ترویج و نهادینه کنیم.

 

  زاهد محمودی فرماندار شهرستان اهر که در جلسه مشترک شورای فرهنگ عمومی و پدافند غیر عامل  این شهرستان گفت : مصونیت و آمادگی در مقابل هرگونه تهدیدات غیر نظامی و حفظ سرمایه های ملی ،استحکام بخشی و صیانت از زیر ساخت های کشور و افزایش بازدارندگی مهمترین اهداف پدافند غیرعامل است که جزو مصادیق فرهنگ عمومی نیز می باشد و ضروری است تا با مشارکت  شورای فرهنگ عمومی، پدافند غیرعامل را در جامعه ترویج و نهادینه کنیم.

فرماندار شهرستان اهر در ادامه با تبریک روز فرهنگ عمومی گفت : تعیین 14 آبان به عنوان روز فرهنگ عمومی نشانگر جایگاه بالای فرهنگ در نظام اسلامی است و از تمامی تلاشگران حوزه فرهنگ در اهر تقدیر می نمایم .

وی اظهار داشت: در 13 آبان  مردم شهرستان اهر همپای مردم سایر نقاط کشور در راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان حماسه‌ای به‌یادماندنی را خلق کردند و با گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی مردم  بیشتر از سال های گذشته در صحنه حضور یافتند و این امر نشانگر این بود که مردم  در شرایط سخت تهدید و تحریم نیز انسجام و همبستگیشان با نظام اسلامی بالابود و به خوبی توانسته‌اند به دشمنان بفهمانند که هنوز پای انقلاب و ولایت ایستاده‌اند و این حضور حماسی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب شد .

نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل گفت: پدافند غیرعامل آمادگی کشور را در مقابل هرگونه تهدیدهای غیر نظامی  بالا می‌برد سیاست‌های اعمال شده در پشت پرده فضای مجازی یکی از تهدیدهای غیرنظامی محسوب می‌شود و مصونیت مردم در برابر این تهدیدها از اهداف پدافند غیرعامل می باشد.

فرماندار شهرستان اهر، تبدیل پدافند غیرعامل را به فرهنگ عمومی در جامعه ضروری دانست و گفت: پدافند غیرعامل باعث می‌شود تا هر یک از مردم وقتی‌که تهدیدی از جانب دشمنان متوجه کشور شد به وظایف خود آشنا باشند.

وی در پایان تصریح کرد: بر اساس ارزیابی شاخص‌های عملکردی شهرستان‌ها در حوزه پدافند غیرعامل، سال گذشته شهرستان اهر در این حوزه جزو شهرستان‌های برتر آذربایجان شرقی بود به‌طوری که در اغلب حوزه‌های زیرمجموعه پدافند غیرعامل کمیته‌هایی در شهرستان  تشکیل یافته است.

گفتنی است که به مناسبت روز فرهنگ عمومی و هفته پدافند غیرعامل پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی به صورت مشترک با شورای پدافند غیرعامل  شهرستان اهر در محل دفتر امام جمعه  این شهرستان برگزار شد .دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اهر
۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۴۹
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98