• اخبار

دیدار صمیمی اصحاب فرهنگ،هنر و رسانه با فرمانده سپاه ناحیه اهر

دیدار صمیمی اصحاب فرهنگ،هنر و رسانه با فرمانده سپاه ناحیه اهر
به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی جمعی از اصحاب فرهنگ ، هنر و رسانه و مسئولین انجمن های فرهنگی و هنری با فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه اهر دیدار و گفتگو کردند.

 

 

 

به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر و مسئولین انجمن های فرهنگی و هنری با فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه اهر دیدار  و گفتگو کردند.

در این دیدار  هنرمندان حاضر ، به ارائه نکته نظرات خود  پرداختند .

سپس حجت الاسلام رستم ممی زاده مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه اهر ضمن تبریک ایام ماه رجب، سال جدید و هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار کرد: هنر زبان پویا و گویای مردم و جامعه است و مشکلات مردم را به سایرین و مسئولین انتقال می‌دهد.

وی بابیان اینکه متأسفانه رسانه‌های بزرگ دنیا در اختیار غیرمسلمانان است گفت: رسانه‌های بزرگ دنیا در دست استکبار جهانی بوده و از این طریق عرض‌اندام کرده و در راستای اهداف شوم خود حرکت می‌کنند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه اهر با ذکر اینکه اگر ما بخواهیم در راستای هنر اسلامی حرکت کنیم نقاط قوت زیادی نداریم عنوان کرد: هنرمندان ما باید به‌گونه‌ای تلاش کنند تا در کنار فعالیت‌های هنری داخلی خود بتوانند فرهنگ ایرانی اسلامی را با آثار هنری فاخر در حد و اندازه‌های جهانی ارائه کنند در این مورد ضعف‌هایی داریم اما باید در این راه تلاش نمائیم.

ممی زاده با اشاره به اینکه داشتن پیام در هنر اسلامی نقطه قوت ما است ابراز داشت: هنرمند مسلمان دارای پیام ارزشمند است ولی در انتقال آن مشکل دارد یعنی دارای رسانه مناسب برای انتقال آن به سایر ملت‌ها و فرهنگ‌ها نیست و برعکس غیرمسلمانان پیامی ندارند ولی رسانه‌های قدرتمند در اختیار آن‌ها است.

وی بابیان اینکه آثار فاخر همیشه مورد استقبال قرارگرفته‌اند گفت: همیشه شاهد بوده‌ایم که آثار فاخر ملی و منطقه‌ای همیشه مورد استقبال مردم و مسئولین بوده است در شهرستان اهر و در جشنواره تئاتر نیز آثار ارزشی خوبی در مورد دفاع مقدس و شهداء اجراشده که همیشه موردتوجه قرارگرفته است. هنرمندان ایرانی می‌توانند فرهنگ ایرانی اسلامی را در کل جهان نشر دهند

 

در پایان سرهنگ عبدالحسین ایمانی فرمانده سپاه ناحیه اهر ضمن تبریک ایام ماه رجب و هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار کرد: کانون بسیج هنرمندان و جامعه هدف آن همواره مورد حمایت اقشار مختلف و بسیج بوده اند. مجموعه بسیج با شادی مخالف نیست و از محتوای ارزشمند، اسلامی و انقلابی حمایت می کند

وی با ذکر اینکه در بحث های هنری، نمایش و طنز، محتوا اساس کار است گفت: اگر محتوای برنامه ها مورد تائید باشد سپاه و بسیج با هنر و فعالیت‌های فرهنگی مخالفتی ندارد و از آن‌ها نیز استقبال خواهد کرد.

فرمانده سپاه ناحیه اهر بابیان اینکه در حوزه‌های فرهنگی و هنری در تمامی کشورهای دنیا منافع ملی در اولویت قرار دارد عنوان کرد: حتی اگر سینمای هالیوود یک ثانیه منافع ملی ایالات‌متحده را زیر سؤال ببرد از ادامه فعالیت آن جلوگیری می‌کنند.

ایمانی با اشاره به اینکه پیام‌رسان تلگرام ابتدا بانام کشور روسیه کار خود را آغاز کرد ولی پس از مدتی مشخص شد صهیونیست‌ها پشت آن هستند گفت: حتی خود کشور روسیه نیز به مسئولان تلگرام هشدار داد تا که اگر منافعش تأمین نشود آن را فیلتر خواهد کرد حتی کشور نه‌چندان مطرحی مانند قزاقستان نیز به مسئولان این پیام‌رسان هشدار داد.

وی با اشاره به توطئه‌های استکبار جهانی برای بد و خشن جلوه دادن شیعیان ابراز داشت: اگر کلمه شیعه را در جستجوگرهای بزرگ جهان جستجو کنید فقط خشونت را می‌توانید مشاهده کنید آن‌ها برای رسیدن به اهداف شوم خود به هر عملی دست می‌زنند درحالی‌که ما نتوانسته‌ایم محتوای مناسبی در مقابل آن‌ها تولید کنیم.

فرمانده سپاه ناحیه اهر ادامه داد: سپاه و بسیج نیز همواره از هنرمندان و اهالی فرهنگ حمایت کرده و به دنبال محتواهای خوب است و هر جا که محتوای ارزشمند، اسلامی و انقلابی ببیند از آن استفاده خواهد کرد.

  

 


 روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر
۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ۱۲:۱۳
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97